zespół

Andrzej Pakuła
kierownik, kurator

doktorant i asystent w Pracowni Wideo w Katedrze Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Absolwent Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim i Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Założyciel Korporacji Teatralnej. Reżyser teatralny i artysta wizualny. Wyreżyserował m.in. spektakle „Rozmowy uchodźców” (2016) „Festiwal Pamięci” (2015) w ramach projektu „Tumult! Teatr w Muzeum”, którego był kuratorem (2015-2016, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN), „Utøpia” (2012, Teatr Polski w Poznaniu), „Bańka mydlana” (2010, Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy). Kurator interwencji artystycznych „Osiedle młodych” (2016) i „Autonomia” (2017). Laureat stypendiów Prezydenta Miasta Poznania i Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
cykle: Nowe Drogi Teatru, Pola Wiedzy

Monika Petryczko
producentka 

Producentka kultury, prezeska Stowarzyszenia MiastoHolizm, animatorka, dziennikarka radiowa i telewizyjna, DJ-ka. W 2016 r. pełnomocniczka Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. udziału Szczecina i Pomorza Zachodniego w prezentacji Koalicja Miast Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, a także operatorka w powyższym przedsięwzięciu. Współtwórca co-workingowej przestrzeni kreatywnej OFF Marina. Pomysłodawczyni objazdowego projektu Polish Culture Trip. Organizatorka wystaw polskiego dizajnu oraz wydarzeń kulturalnych za pośrednictwem unikatowego, wielofunkcyjnego kontenera zwanego Mobilnym Instytutem Kultury. Działa i tworzy na rzecz wielu miast w Polsce w tym m.in. Gdańska, Szczecina i Poznania.

Mikołaj Szymkowiak
specjalista ds. innowacji i nowych technologii

Andrzej Marzec
kurator

filozof, krytyk filmowy, redaktor „Czasu Kultury”, vloger „Widma Marca”. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół: dekonstrukcji, widmontologii, estetyki postcyfrowej oraz współczesnego kina alternatywnego. Autor książki „Widmontologia. Teoria filozoficzna i praktyka artystyczna ponowoczesności” (2015). Na co dzień pragnie znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego współczesna kultura jest tak bardzo nostalgiczna i nie jest w stanie uwolnić się od wspominania swojej przeszłości. Pociągają go sztuki wizualne, kino alternatywne oraz wizja ekologii, o której można myśleć bez używania pojęcia „Natury”.
cykl: Krótkie Spięcia

Krystian Piotr
kurator

cykl: LAS

Gosia Bartosik
kuratorka

cykl: Edukacja

Agnieszka Kopiewska
media

Aleksandra Skowrońska
komunikacja | Pawilon Otwarty

cykl: Pawilon Otwarty

Dorota Theus
biuro

Michał Mądroszyk
pracownik techniczny

Krzysztof Pyda
komunikacja wizualna